Odgrzybianie, eksprtyzy mykologiczne - od stycznia 2018
usługi świadczymy
na obszarze zaznaczonym
na zielono.

 

Mapa
Kliknij mapkę aby powiększyć
 
 
TELEFON, SMS, E-mail
ZADZWOŃ
TERAZ

+48 880 722 589

Można do nas dzwonić pn.-pt. 8:30-20:00
sobota 9:30-16:00
w przypadku trudności z połączeniem prosimy o sms lub e-mail - skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.
W SERWISIE ZNAJDZIESZ
Oferta
Odgrzybianie
Galeria Grzybów Pleśniowych
Odgrzybianie Budynków
Galeria Grzybów Domowych
Galeria Wykwitów Solnych
Czyszczenie Dachów, Czyszczenie Elewacji
Izolacje Przeciwwilgociowe
Porady Budowlane
Kierownictwo Budów
Najczęściej zadawane pytania
Wyszukaj w Serwisie
Polecane Strony
Mapa Serwisu
Obszar Działania
Dane Adresowe
Polityka prywatności
grzyby-waigel-02-06-2008 029.jpg
2-lata-gwarancji.jpg
ekspertyzy.jpg
Tagi witryny
odgrzybianie waigel suchy dom odgrzybianie wrocław odgrzybianie opole odgrzybianie łódź osuszanie odgrzybianie katowice odgrzybianie kraków odgrzybianie bydgoszcz odgrzybianie drewna ekspertyzy usuwanie pleśni mykologia czyszczenie dachów odgrzybianie jarocin odgrzybianie poznań odgrzybianie murów myko odgrzybianie warszawa
Polecane Strony
odgrzybianie murów, pleśń
odgrzybianie drewna
odgrzybianie mieszkań
Izolacje wodochronne
odgrzybianie
ekspertyzy mykologiczne
badania laboratoryjne
zagrzybienie
Izolacje Przeciwwilgociowe FAQ


Waigel i Izolacje przeciwwilgociowe HS-System

Data: 2008-05-19

Pan Waldemar z Kraśnika

Pyta: Czy firma „Waigel” wykonuje izolacje przeciwwilgociowe w technologii
HS-System i na czym polega ten typ izolacji?


Waigel
:
Metody wykonania izolacji uniemożliwiających przenikanie wilgoci w murach z reguły przyjmują nazwę od nazwy firmy, która jest producentem środków chemicznych stosowanych do uszczelnienia. Pana pytanie o technologię HS-System może dotyczyć metody Deiterman ( znana też jako metoda firmy Desoi) stosującej jako środek iniekcyjny preparat Adexin HS. Na polskim rynku wykonywane są izolacje co najmniej kilkudziesięcioma metodami.
Firma Waigel wykonuje izolacje przeciwwilgociowe o które Pan pyta, metodą Schomburga.
Wszystkie metody z tej grupy, które omawiam polegające na wykonaniu za pomocą środków chemicznych nieprzepuszczalnej dla wody przepony, są wykonywane w podobny sposób techniczny. Różnią się z reguły wymiarami otworów iniekcyjnych, rodzajem preparatu hydrofobizującego ścianki kapilarów podciągających wodę i sposobem jego wprowadzania w mur.
Pomijając więc wymiary i rodzaj użytego preparatu wykonanie izolacji metodą iniekcji polega na:
1. wywierceniu otworów w murze na poziomie od którego nastąpi odcięcie podciągania wody
2. w otwory te zostanie wpuszczony płyn tworzący nieprzepuszczalną dla wilgoci przeponę. Płyn ten może być wprowadzany siłą ciężkości (nalany do otworu wywierconego pod skosem spływając wsiąka w mur), lub wprowadzany pod ciśnieniem.
3. zamurowaniu po wykonaniu iniekcji powstałych dziur.Zabezpieczeniem piwnic przed wilgocią

Data: 2008-05-20

Pan Jacek z Jędrzejowa

Pyta: Kupiłem dom (tradycyjna kostka) z podpiwniczeniem. Zastanawiam się nad
zabezpieczeniem piwnic przed wilgocią. Myślałem o wykonaniu drenażu opaskowego i o izolacji pionowej. Proszę o szczegółową poradę, czy jest to
zasadne i jak się do tego zabrać.


Odpowiedź
Waigel: Panie Jacku Pana pytanie jest dość nieprecyzyjne. Domyślam się ,że „tradycyjna kostka „ to jakiś chodnik wokół budynku lub ma Pan na myśli bryłę budynku. Brak w Pana pytaniu informacji na temat w jakim stanie jest i czy w ogóle istnieje izolacja ścian i podłóg piwnic. Nie wiadomo jak głęboko jest posadowiona piwnica, czy ściany piwnic posiadają fundamenty, z czego i o jakich wymiarach. Jak jest nachylony teren wokół budynku i jak wysoko sięga poziom wody gruntowej. Nie określił Pan też, czy obecnie ściany piwnic są wilgotne, czy też chce Pan je profilaktycznie zabezpieczyć przed ewentualną wilgocią. Czy jest możliwe terenowo, ze względu na sąsiedztwo, wykonanie odkopania fundamentów w celu wykonania izolacji i drenażu opaskowego. Dopiero ustalenie tych okoliczności pozwoli na określenie konieczności i sposobu wykonania izolacji, w tym celu najlepiej skorzystać z pomocy fachowca - budowlańca. Firma Waigel dysponuje takimi specjalistami.
Prawidłowo zabezpieczony przed naporem wód gruntowych budynek winien posiadać izolację poziomą posadzek piwnicy i fundamentów, oraz izolację pionową ścian piwnic. Typ tej izolacji zależy do od poziomu i siły naporu tych wód. Wykonuje się izolacje od lekkich po ciężkie typu wannowego. Drenaż opaskowy wspomaga izolację pionową ścian
odprowadzając do studzienek chłonnych wodę spod ścian budynku.
Cała część podziemna budynku powinna mieć ciągłą bez najmniejszych przerw izolację.
Posadzki najczęściej izoluje się warstwami papy lub foli muszą one być połączone z izolacją poziomą fundamentów. Wykonanie izolacji pionowej murów wymaga odkopania ścian piwnicznych budynku do głębokości fundamentu i zaizolowanie oczyszczonych i osuszonych murów bądź to lepikami, papami na lepiku, bądź folią kubełkową. Solidność i dokładność wykonania izolacji decyduje o gwarancji nieprzepuszalności wilgoci do wnętrza budynku.
Wykop wokół budynku zasypuje się osypką filtracyjną o uziarnieniu umożliwiającym przesączanie wody gruntowej do drenażu o średnicy co najmniej 50 mm ułożonego wokół budynku ze spadkiem ok. 1% w kierunku studzienki lub studzienek chłonnych lub rowów czy też kanalizacji deszczowej. Punktem wyjścia projektowania spadku drenażu jest wysokość włączenia go do systemu zbierającego wodę tak by nie nastąpiło zjawisko cofania się wody w sączkach. Po wykonaniu i zasypaniu drenażu opaskowego dobrze jest wykonać wokół ścian budynku opaski z płytek chodnikowych lub bruku.
Jak Pan widzi zapewnienie Pana budynkowi suchej piwnicy jest zależne od wielu czynników i wymaga solidnego wykonawstwa. Reasumując można podjąć się tych prac wykonując je z mozołem samemu, bądź zlecić wyspecjalizowanej firmie ustalając rozsądną cenę.
Opracowany przez EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org