Odgrzybianie budynków oraz wszystkich rodzajów pomieszczeń, odgrzybianie ścian, odgrzybianie mieszkań, odgrzybianie murów - Zwalczanie pleśni, grzybów i mchów z wszystkich rodzajów ścian. Odgrzybianie dachów, odgrzybianie podłóg i drewna, sufitów, elementów konstrukcji drewnianych, gipsowych itp. Proponujemy najnowocześniejsze technologie, skuteczne środki chemiczne, krótki czas realizacji zleceń. Gwarantujemy poufność informacji oraz najwyższą jakość usług. Pracujemy tylko na terenie Polski. Usuwamy grzyby domowe, pleśniowe, mchy, algi - Grzyb domowy tworzący puszysty nalot atakuje drewniane i organiczne materiały budowlane. Jego grzybnia wytwarza rozgałęzione sznury (patrz foto poniżej), za pomocą tych sznurów grzyb się rozprzestrzenia również po elementach betonowych i ceglanych. Sznury te przerastają spoiny i przenoszą grzyba między piętrami, z piwnic na parter, z dachów na poddasza. Grzyb ten powoduje rozkład drewna czyniąc szkody konstrukcyjne, a owocniki i przykry zapach mają ogromny wpływ na zdrowie mieszkałców zagrzybionych pomieszczeń.
Pleśnie (grzyby pleńniowe) często występują w miejscach narażonych na przemarzanie szczególnie w narożach. Atakują one tynki , powłoki malarskie i tapety. Waigel skutecznie likwiduje grzyby pleśniowe. Najczęściej bez kucia, remontów, bałaganu - kilka godzin pracy techników i po kłopocie. Powody powstania pleśni to: nadmierna emisja pary wodnej, kondensacja pary wodnej w wyniku osiadania na zimnych przegrodach budowlanych, niedrożna lub niewydajna wentylacja - przeczytaj - izolacje wodochronne.Wpływ grzybów-pleśni na mieszkańców: alergie, choroby płuc, czynniki rakotwórcze Najczęściej spotykane grzyby domowe to między innymi: grzyb domowy właściwy znany też jako stroczek łzawy (stroczek rosisty) czyli Serpula lacrymans, grzyb piwniczny (Coniophora puteana), grzyb domowy biały (Poria vaporaria), grzyb kopalniany (Paxillus panoides), grzyb podkładowy (Lentinus lapideus), grzyb składowy (Peniophora gigantea), Powłocznik gładki (Corticium laeve) i inne. Sprzyjające warunki dla rozwoju grzybów to zazwyczaj: Środowisko lekko kwaśne, temperatury zależnie od gatunku, a nawet części pojedyńczego grzyba i zawiera się w przedziale minimalnym 3 oC do maksymalnych 40 oC, miejsca wilgotne, ciemne i nieprzewiewne. Efekt końcowy rozwoju grzybów domowych, to zaatakowanie drewna i całkowite niszczenie drewna, murów, kruszenie elementów, po których ten grzyb się rozprzestrzenia. Grzyb dokonuje zniszczeń na drodze chemicznej i mechanicznej. Mechaniczne uszkodzenia powoduje przerastanie grzybem elementów zaatakowanych, a w drodze reakcji chemicznych związanych z rozwojem biologicznym grzyba wydziela się dwutlenek węgla, wilgoć oraz kwasy i alkohole. Szkody w elementach drewnianych to: rozkład przyzmatyczny, proszkowaty, płytkowy, utrata wytrzymałości elementów na zginanie, ściskanie i spadek twardości, a w końcowej fazie całkowity rozkład. Poniżej przykłady zniszczeń wywołanych przez grzyby domowe. Więcej fotografii znajdziesz w galerii. Szkody w murach to: wilgoć, korozja , odparzanie i odpadanie tynków, zmurszenie cegły i kruszenie zaprawy użytej do spoin.
Wpływ zagrzybienia na mieszkańców: zaduch rozkładającej się materii, wilgoć, fruwające w powietrzu zarodniki powodują u mieszkańców takich pomieszcze? problemy z oddychaniem są powodem nudności i częstych bólów głowy.
|