Odgrzybianie, eksprtyzy mykologiczne -usługi świadczymy
na obszarze zaznaczonym
na zielono.

 

Mapa
Kliknij mapkę aby powiększyć
 
 
TELEFON, SMS, E-mail
ZADZWOŃ
TERAZ

+48 880 722 589

Można do nas dzwonić pn.-pt. 8:30-20:00
sobota 9:30-16:00
w przypadku trudności z połączeniem prosimy o sms lub e-mail - skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.
W SERWISIE ZNAJDZIESZ
Oferta
Odgrzybianie
Galeria Grzybów Pleśniowych
Odgrzybianie Budynków
Galeria Grzybów Domowych
Galeria Wykwitów Solnych
Czyszczenie Dachów, Czyszczenie Elewacji
Izolacje Przeciwwilgociowe
Porady Budowlane
Kierownictwo Budów
Najczęściej zadawane pytania
Wyszukaj w Serwisie
Polecane Strony
Mapa Serwisu
Obszar Działania
Dane Adresowe
Polityka prywatności
grzyby-waigel-02-06-2008 010.jpg
2-lata-gwarancji.jpg
ekspertyzy.jpg
Tagi witryny
odgrzybianie waigel odgrzybianie ścian odgrzybianie murów odgrzybianie drewna odgrzybianie mieszkań suchy dom odgrzybianie opole odgrzybianie kraków odgrzybianie wrocław usuwanie pleśni osuszanie odgrzybianie katowice ekspertyzy odgrzybianie łódź odgrzybianie warszawa myko czyszczenie dachów odgrzybianie poznań czyszczenie elewacji
Polecane Strony
odgrzybianie murów, pleśń
odgrzybianie drewna
odgrzybianie mieszkań
Izolacje wodochronne
odgrzybianie
ekspertyzy mykologiczne
badania laboratoryjne
zagrzybienie
Izolacje Przeciwwilgociowe Email
Izolacje wodochronne, izolacje przeciwwilgociowe, iniekcja krystaliczna, iniekcja grawitacyjna, iniekcja niskociśnieniowa, odsalanie ścian, likwidacja wykwitów solnych to tylko niektóre usługi wykonywane przez naszą firmę.

Izolacja pozioma (przepona pozioma) przecinająca drogi przenikania wody w murze metodami iniekcyjnymi tworzącymi przeponę poziomą wewnątrz muru stanowiącymi barierę dla podciąganej kapilarnie wilgoci – iniekcje wykonujemy grawitacyjnie lub ciśnieniowo.

Iniekcja niskociśnieniowa stosowana najczęściej w murach starych, częściowo lub całkowicie zawilgoconych.

Wykonujemy ją następująco:
Po sprawdzeniu czy ściana nadaje się do iniekcji niskociśnieniowej (ściany myszą być wykonane z materiałów pełnych – wykluczone są np. pustaki, cegły „dziurawki itp.) rozpoczynamy prace przygotowawcze. Sprawdzamy grubość ściany, wyznaczamy punkty wierceń, sprawdzamy czy w ścianie nie ma elementów konstrukcji stalowych, zbrojenia, czy nie ma przewodów elektrycznych, rur wodociągowych czy elementów drewnianych.
 
  iniekcja  iniekcja  iniekcja iniekcja iniekcja
 pooszukiwanie elementów stalowych, elektrycznych ... oznaczanie miejsc wiercenia otworów wiercenie otworów montaż pakerów iniekcyjnych pompowanie środka hydrofobowego

Najczęściej skuwamy pasek tynku o wysokości około 40 cm, potem wiercimy otwory w które zostanie wpompowany środek hydrofobowy. Pompowanie środka iniekcyjnego odbywa się pod ciśnieniem 0,2 do 1,5 Mpa – w zaleśności od materiałów z których jest zbudowana ściana, ich jakości oraz wytrzymałości. Po wpompowaniu ścianę wymierzonej ilości preparatu hydrofobowego tworzy się w niej rodzaj poziomej bariery – przepona pozioma czyli izolacja wodochronna, która uniemożliwia podciąganie kapilarne wody, a tym samym niedopuszcza do zawilgocenia ścian powyżej izolacji poziomej.
 
 
 
Izolacja pionowa, izolacja pozioma wykonane prawidłowo.
Kliknij na rys. aby powiększyć.
 Izolacja pozioma uszkodzona lub jej brak.
Kliknij na rys. aby powiększyć.
 Brak izolacji pionowej, brak izolacji poziomej. Iniekcja wykonana z zewnątrz powyżej poziomu gruntu.
Kliknij na rys. aby powiększyć.


Iniekcja niskociśnieniowa jest polecana przez nas wszędzie tam gdzie moąna ją zastosować. Warunkuje ją spoistość ścian i zaprawy oraz grubość nie mniejsza niż 20 cm, po spełnieniu tych warunków izolacja wodochronna wykonana metodą iniekcji niskociśnieniowej jest doskonałym zamiennikiem dla metody mechanicznej podcinania murów i wykonania w powstałej szczelinie izolacji, która mimo doskonałych rezultatów jest mniej chętnie wykonywana. Podcinanie jest bardzo pracochłonne i ingeruje w elementy konstrukcyjne budynku jakim są ściany nośne.

Stosowana przez Waigla technologia iniekcji niskociśnieniowej została opracowana przez znaną i cenioną w całej Europie firmę Schomburg.

Iniekcja grawitacyjna jest stosowana w ścianach o lekkim zawilgoceniu lub słabszym murze. Wykonujemy ją wszędzie tam gdzie z przyczyn technicznych nie można wpompowaś środka hydrofobowego pod ciśnieniem. Procedura przygotowawcza jest identyczna lecz po nawierceniu otworów zamiast wpompowywania środka pod ciśnieniem. Zamiast pakreów osadza się w ścianie lejki ze zbiornikami na p?yn hydrofobowy. Płyn spływa grawitacyjnie do otworów w ścianie, a z nich przez kapilary zostaje rozprowadzony po murze tworząc izolacje przeciwwilgociową zapobiegającą rozprzestrzenianiu się wody.
Obiekty budowlane, budynki, a w nich mieszkania czy lokale użytkowe narażone sż na działanie wilgoci z różnych kierunków i w różnym natężniu. Zapobieganie szkodliwym skutkom inwazji wilgoci dokonuje się poprzez wykonywane izolacje wodochronne – izolacje przeciwwilgociowe.

Poniżej kilka informacji o:
Izolacje poziome, izolacje pionowe, izolacje przeciwwilgociowe, izolacje przeciwwodne, izolacje parochronne, drena? opaskowy.


 • izolacje przeciwwilgociowe – chroniące fundamenty, ściany, stropy i tarasy przed woda nie wywierającą ciśnienia,

 • izolacje przeciwwodne -zabezpieczają przed wodą pod ciśnieniem

 • izolacje parochronne – chronią przed przenikaniem pary wewnątrz pomieszczeń

Ze względu na kierunek jaki odcina przedostawanie się wilgoci do budynku , izolacje wodochronne dzieli się na :

 • Izolacja pozioma – zwykle układana na powierzchni stóp i ław fundamentowych , oraz pod posadzkami , zagradza dostęp przenikania wody pionowo do budynku.

 • Izolacja pionowa – układana na bocznych ścianach fundamentowych, zabezpiecza przed napływem wody w kierunku poziomym.

Elementy budynku zagłębione w ziemi mogą być izolowane:

 • izolacja typu lekkiego - ten typ izolacji stosuje się, gdy budynek jest posadowiony powyżej zwierciadła wody gruntowej lub na gruntach przepuszczalnych. Izolacja pozioma to najczęściej folie, papy, a izolacja pionowa układa się na płaszczyzny pionowe pokrywając je lepikami, emulsjami

 • izolacja typu ciężkiego – jest stosowana w przypadku posadowienia budynku w gruncie nieprzepuszczalnym i poniżej zwierciadła wody gruntowej. W tym typie izolacji stosuje się wielowarstwowe okładziny zewnętrzne wykonane z pap, folii i dodatkowo wzmocnionymi ściankami dociskowymi.

Izolacje te ze wzgl?du na miejsce wykonania izolacji dzieli się na:

 • wanna zewnętrzna – występują gdy budynek jest narażony na ciągłe parcie wody

 • wanna wewnętrzna – stosuje się gdy obiekt jest zagłębiony częściowo poniżej zwierciadła wody gruntowej

W przypadku, gdy zastosowanie izolacji przeciwwodnej jest niedostateczne i budynek jest narażony na wzmożone działanie wody pod ciśnieniem wykonuje się drenaż, który odprowadza wody napierające na elementy budynków zagłębionych w gruncie.

Drenaż dzieli się na:

drenaż opaskowy – zbiera do przewodów rurowych opasujących budynek wodą i odprowadza do studzienek zbierających

drenaż powierzchniowy – zbiera wodę od spodu podłogi piwnicy i odprowadza do drenału opaskowego.

drenaż opaskowy opasuje rurami drenarskimi budynek tak, że sączek najwyższy leży powyżej górnej krawędzi fundamentu i ze spadkiem około 0,5% odprowadza wod? do studni zbiorczych znajdujących się poza obrębem budynku. Cały system jest ułożony w obsypce filtracyjnej, która zapewnia przepuszczalność.

W przypadku, gdy woda gruntowa wyst?puje prawie pod pod?og? piwnicy lub, gdy pod budynkiem występują przewarstwienia gruntu przesiąkliwego i nieprzesiąkliwego należy pod podłogą zastosować drenaż powierzchniowy. Są to sączki ułożone w obsypce filtracyjnej odprowadzające wodę do drenażu opaskowego.

Osuszanie wilgoci doraźnej przez zastosowanie pomp, nagrzewnic po zalaniach:

 • w wyniku awarii instalacji wodnej

 • po zalaniach wodą deszczową

 • w obiektach w czasie budowy lub po jej zakończeniu z wilgoci technologicznych.Użyteczne linki do stron branżowych
| odgrzybianie drewna | odgrzybianie Murów| odgrzybianie żcian| Usuwanie pleśni| likwidowanie domowych grzybów|
odgrzybianie| zagrzybienie| ekspertyzy mykologiczne| ekspertyzy mykologiczno-budowlane| badania laboratoryjne|  
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »