Odgrzybianie, eksprtyzy mykologiczne - od stycznia 2018
usługi świadczymy
na obszarze zaznaczonym
na zielono.

 

Mapa
Kliknij mapkę aby powiększyć
 
 
TELEFON, SMS, E-mail
ZADZWOŃ
TERAZ

+48 880 722 589

Można do nas dzwonić pn.-pt. 8:30-20:00
sobota 9:30-16:00
w przypadku trudności z połączeniem prosimy o sms lub e-mail - skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.
W SERWISIE ZNAJDZIESZ
Oferta
Odgrzybianie
Galeria Grzybów Pleśniowych
Odgrzybianie Budynków
Galeria Grzybów Domowych
Galeria Wykwitów Solnych
Czyszczenie Dachów, Czyszczenie Elewacji
Izolacje Przeciwwilgociowe
Porady Budowlane
Kierownictwo Budów
Najczęściej zadawane pytania
Wyszukaj w Serwisie
Polecane Strony
Mapa Serwisu
Obszar Działania
Dane Adresowe
Polityka prywatności
grzyby-waigel-02-06-2008 002.jpg
2-lata-gwarancji.jpg
ekspertyzy.jpg
Tagi witryny
odgrzybianie waigel suchy dom odgrzybianie wrocław odgrzybianie opole odgrzybianie łódź osuszanie odgrzybianie katowice odgrzybianie kraków odgrzybianie bydgoszcz odgrzybianie drewna ekspertyzy usuwanie pleśni mykologia czyszczenie dachów odgrzybianie jarocin odgrzybianie poznań odgrzybianie murów myko odgrzybianie warszawa
Polecane Strony
odgrzybianie murów, pleśń
odgrzybianie drewna
odgrzybianie mieszkań
Izolacje wodochronne
odgrzybianie
ekspertyzy mykologiczne
badania laboratoryjne
zagrzybienie
Odgrzybianie FAQ

Odgrzybianie
informacje dotyczące odgrzybiania wszystkich rodzajów pomieszczeń.

Znajdziecie tu Państwo informacje o tym jak przygotować pomieszczenia do zabiegu odgrzybianie, jaki jest czas wykonania usługi, jaka jest trwałość usługi, rodzaje gwarancji i zaleceń itp. 
Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o przesłanie nam pytania e-mailem, odpowiemy w pierwszym terminie.Biała „wata”

Biała „wata” w piwnicy czy to jest trujące?

Prawdę powiedziawszy nie wiem. Za mało danych. Proszę zrobić zdjęcie „waty” i przesłać nam pocztą elektroniczną – http://waigel.pl zakładka Zamów / Zapytaj lub link: http://waigel.pl/index.php/component/option,com_artforms/Itemid,27/Czy niesprawna wentylacja może być powodem zagrzybienia mieszkania?


Tak, może i najczęściej jest powodem powstania zagrzybień. Waigel przed wykonaniem odgrzybiania przeprowadza dokładne pomiary m.in. wydajności wentylacji, wilgotności powietrza itp. na ich podstawie sporządzany jest Protokół Powykonawczy zawierający zalecenia dot. użytkowania lokalu, a nasi pracownicy gotowi są do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania.

Grzyb w domu

Kupując nieruchomość sprwadź czy jest grzyb w domu

Czy grzyb w domu kupowanym jest w chwili kupna, czy też istnieje prawdopodobieństwo, że grzyb ujawni się po pewnym czasie od chwili zakupu, to dylematy z którymi boryka się kupujący nienową nieruchomość. Firma Waigel służy w takich przypadkach pomocą. Stwierdzamy czy już jest grzyb w domu lub czy po jakimś czasie będzie grzyb w domu  kupionym za atrakcyjną cenę. Nie rzadko sprzedawca maskuje fakt że sprzedaje wraz z domem grzyb w domu, bądź nie zdaje sobie sprawy,  że jest grzyb w domu, który wystawił na sprzedaż. Wykonujemy ekspertyzy czy jest grzyb w domu, które podpieramy badaniami laboratoryjnym potwierdzającymi, że jest grzyb w domu lub określającymi, że grzyb w domu, który kupujemy nie występuje. Ile trwa odgrzybianie jednego pokoju?


Odgrzybianie jednego pokoju zajmuje około 2-3 godzin. Znaczny wpływ na czas ma rodzaj zagospodarowania powierzchni. Jeśli na podłogach są trwale przymocowane wykładziny dywanowe, są meble tapicerwane których nie można wynieść z pomieszczenia, a w oknach pozostawione firanki, to odgrzybianie wydłuża się o czas konieczny na dokładne zabezpieczenie folią mebli i wykładzin, no i zdjęcie firanek. 


Odgrzybianie

Odgrzybianie

Odgrzybianie to usługa-zabieg polegający nie tylko na usunięciu z powierzchni porażonych kolonii grzybów. Odgrzybianie to kompleksowe działanie pomagające określić przyczyny powstania zagrzybienia, a więc pozwalające uniknąć podobnych  infekcji w przyszłość. W skład usługi podstawowej oprócz skutecznego zabiegu odgrzybianie wchodzi dokładny pomiar wilgotności powietrza w lokalu oraz pomiar tła,  pomiar wilgotności przegród budowanych, pomiary drożności wentylacji oraz jej prawidłowego działania, przegląd miejsc podatnych na zagrzybienia. Jeśli to konieczne przegląd obróbek dekarskich, rur spustowych, rynien, sposobu odprowadzania wody opadowej, opasek wokół budynku, izolacji przeciwwilgociowych itp. Usługa odgrzybianie jest wykonywana przez członków Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa.
Po wykonaniu wszystkich pomiarów rozpoczynamy odgrzybianie polegające na kilkukrotnym oprysku całości powierzchni specjalnie dobranymi preparatami biobójczymi. Zabieg powtarzany jest do całkowitego usunięcia grzybów.  Ostatni oprysk jest opryskiem zabezpieczającym powierzchnie przed rozwojem kolejnych pokoleń grzybów.
Pełna usługa odgrzybianie rozszerzona jest o badanie laboratoryjne pobranych próbek wymazu oraz powietrza. Każde badanie laboratoryjne poparte jest szczegółowym wynikiem zawierającym m.in. dane o ewentualnych patogenach, ilościach, gatunkach, dopuszczalnych normach itp.
Usługa odgrzybianie poparta jest protokółem powykonawczym firmy Waigel w którym podane są warunki zastane, wyniki pomiarów wilgotności, wentylacji itp. zalecenia, porady eksploatacyjne i gwarancja.
Podane informacje dotyczą usuwania grzybów pleśniowych.odgrzybianie bydgoszcz

odgrzybianie bydgoszczCzy możliwe jest przeprwadzenie usługi odgrzybianie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego? Czy do cen doliczany jest dojazd? Chodzi o odgrzybianie w Bydgoszczy.

Oczywiście, że możliwe jest przeprowadzenie odgrzybiania w Bydgoszczy tak jak i na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.
Podawane Państwu ceny są całkowite i nie doliczamy do nich kosztów przyjazdu, czasu pracy czy innych "niespodzianek". Zamawiając odgrzybianie w Bydgoszczy czy odgrzybianie w kujawsko-pomorskim możecie być pewni stałej ceny i jej zgodności z przedstawioną Państwu ofertą.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 517 394 341 - telefon dyżurny 24h/7dni w tygodniu lub pisać na TEN ADRES lub kliknąć ZAMÓW / ZAPYTAJ w naszym menu.Odgrzybianie Kraków

Czy możliwe jest przeprwadzenie usługi odgrzybianie na terenie województwa małopolskiego? Czy do cen doliczany jest dojazd? Chodzi o odgrzybianie w Krakowie

Oczywiście, że możliwe jest przeprowadzenie odgrzybiania w Krakowie tak jak i na terenie całego województwa małopolskiego.
Podawane Państwu ceny są całkowite i nie doliczamy do nich kosztów przyjazdu, czasu pracy czy innych "niespodzianek". Zamawiając odgrzybianie w Krakowie czy odgrzybianie w małopolskim możecie być pewni stałej ceny i jej zgodności z przedstawioną Państwu ofertą.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 517 394 341 - telefon dyżurny 24h/7dni w tygodniu lub pisać na TEN ADRES lub kliknąć ZAMÓW / ZAPYTAJ w naszym menu.Odgrzybianie pokoju dziecka

Odgrzybianie pokoju dziecka
Czy w czasie zabiegu odgrzybianie w domu mogą przebywać dzieci?

Jeśli odgrzybianie obejmuje tylko jedno pomieszczenie mieszkalne zamknięte – mam tu na myśli pokój z drzwiami dającymi się zamknąć w czasie zabiegu odgrzybianie – to w reszcie pomieszczeń można normalnie funkcjonować, nie zalecamy jednak, a wręcz odradzamy nocowanie w pomieszczeniu po zabiegu odgrzybianie i dotyczy to tak dzieci jak i dorosłych. Używane preparaty biobójcze  posiadają wszystkie wymagane atesty i zezwolenia w tym aprobaty Ministra Zdrowia, ale naszym zdaniem jeśli to możliwe, pierwsza noc powinna być spędzona w innym pomieszczeniu.    Odgrzybianie w biurze (odgrzybianie biura)

Odgrzybianie w biurze (odgrzybianie biura)

W naszej firmie prawdopodobnie jest grzyb. Pracownicy czują się źle, są zmęczeni, u jednej z koleżanek pojawił się chroniczny kaszel. Boimy się, że grzyby które się gdzieś rozwijają nas trują. Co możemy zrobić? Jak stwierdzić czy w biurach są grzyby i czy są trujące?

 

Jest kilka sposobów na stwierdzenie czy w pomieszczeniach rozwijają się grzyby pleśniowe. Najskuteczniejszym jest badanie mikrobiologiczne próbek powietrza i wymazu z powierzchni. Pozwala to na wyhodowanie na pożywkach kolonii grzybów ich identyfikację, określenie ilości w odniesieniu do dopuszczalnych norm. W ramach identyfikacji określa się również gatunki patogenne (bardzo szkodliwe dla ludzi).
Oczywiście można przeprowadzić prostsze „badanie” czyli wizję lokalną z kompletem pomiarów wilgotności powietrza, drożności wentylacji, wilgotności przegród, sprawdzeniem jakości obróbek dekarskich, sposobu odprowadzania wód opadowych itp. Na podstawie tych pomiarów można stwierdzić czy w pomieszczeniach są warunki do rozwoju grzybów pleśniowych. Nie można jednak wykluczyć istnienia przetrwalników (sklerocja) które mogą „czekać” na warunki sposobne do rozwoju nawet kilkanaście miesięcy …
Waigel świadczy usługi w zakresie badań mikrobiologicznych, wizji lokalnych i samego odgrzybiania czyli usuwania samych grzybów, przetrwalników i zarodników.


odgrzybianie warszawa

Czy możliwe jest przeprwadzenie usługi odgrzybianie na terenie województwa mazowieckiego? Czy do cen doliczany jest dojazd? Chodzi o odgrzybianie w Warszawie

Oczywiście, że możliwe jest przeprowadzenie odgrzybiania w Warszawie tak jak i na terenie całego województwa mazowieckiego.
Podawane Państwu ceny są całkowite i nie doliczamy do nich kosztów przyjazdu, czasu pracy czy innych "niespodzianek". Zamawiając odgrzybianie w Warszawie czy odgrzybianie w mazowieckim możecie być pewni stałej ceny i jej zgodności z przedstawioną Państwu ofertą.
W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 517 394 341 - telefon dyżurny 24h/7dni w tygodniu lub pisać na TEN ADRES lub kliknąć ZAMÓW / ZAPYTAJ w naszym menu.Plastikowe okna i czarny nalot na ścianach i sufitach

Od roku mam plastikowe okna, 3 miesiące temu pojawił się czarny nalot na ścianach i suficie w okolicy okien, czy to jest grzyb? Czy okna mogą być powodem pojawienia się grzybów?!

Mogą, to klasyczny duet – bardzo szczelne okna plus brak sprawnej wentylacji – idealna para. Wprawdzie czarny nalot to najprawdopodobniej pleśń - proszę porównać z fotografiami w naszej galerii. W przypadku zbyt szczelnych okien polecamy odgrzybienie pomieszczeń i montaż nawiewników higrosterowanych np. frmy Aereco. 


Pleśń

Mam na ścianie pleśń czy grzyb - nie znam się na tym. Czy można to usunąć trwale? Próbowałem już różnych metod, a grzyb wraca. Co robić?

Pleśń czy grzyb to z reguły to samo. Grzyby pleśniowe lub jak wolą inni grzyby-pleśnie powstają tam gdzie mogą się rozwijać; mają pokarm i właściwe warunki „klimatyczne”.
Można usunąć grzyby pleśnie sposobem domowym – zwykle Państwo próbujecie tej metody zanim kontaktujecie się z nami – używając lepszych czy gorszych preparatów dostępnych w marketach, likwidujecie istniejące (widoczne) kolonie. Po kilku tygodniach grzyby znów pojawiają się niwecząc państwa prace i środki utopione w „odgrzybianie” i remont.
Można robić to profesjonalnie. Aby skutecznie zlikwidować grzyby pleśniowe trzeba określić przyczynę ich pojawienia się – określić przyczyny za pomocą przyrządów pomiarowych. Analiza wilgotności względnej powietrza, temperatura i wilgotność przegród budowlanych, określenie punktu kondensacji pary wodnej (punkt rosy), sprawdzenie drożności wentylacji i jej wydajności i jeszcze kilka innych badań plus oględziny inżynierskie i środki biobójcze dostępne profesjonalistom. Efekt? Skuteczne określenie przyczyn powstania zagrzybienia, protokół powykonawczy z zaleceniami, poradami eksploatacyjnymi i gwarancją firmy wykonującej odgrzybianie. Całość za mniejsze pieniądze niż samodzielne nieudane odgrzybianie i remont do poprawki. W razie pytań zapraszam do zakładki ZAMÓW /ZAPYTAJ.

 Po jakim czasie można bezpiecznie przebywać w mieszkaniu z dzieckiem?


Załóżmy, że odgrzybiamy całość powierzchni mieszkania 3 pokojowego z klasyczną wentylacją grawitacyjną. Mieszkanie średnio zagrzybione, czas rozpoczęcia prac godzina 9:00. Po około 6 godzinach kończymy odgrzybianie, mamy więc godzinę 15:00, wietrzenie do wieczora czyli około 5 godzin, to wystarczy ale nie polecamy ani dziecku ani dorosłym. Jeśli mamy możliwość przespania pierwszej nocy w innym lokalu to zalecamy takie rozwiązanie i nie dotyczy to tylko nocy po odgrzybianiu, ale po stosowaniu każdej chemii od farb, lakierów, klejów do środków czyszczących i odgrzybiających. Jeśli możemy uniknąć wdychania jakichkolwiek oparów chemicznych to unikajmy ich i polecamy to wszystkim.

Stary Dom

Dwa lata temu kupiliśmy stary dom, remontowaliśmy go około roku. Kilka miesięcy po wprowadzeniu żona i dziecko mają objawy alergii – czy jest możliwe, że powodem są grzyby znajdujące się w tym domu? Dom był remontowany ale nie „odgrzybialiśmy” go. Co robić?

Najlepiej zacząć od początku czyli zlecić firmie specjalistycznej np. Waigel, pobranie próbek i przeprowadzenie badań na obecność grzybów. Jeśli po badaniu próbek okaże się, że jest potrzeba odgrzybienia budynku to oczywiście Waigel podejmie się wykonania takiej usługi, jeśli w badanym materiale nie stwierdzi się obecności szkodliwych ilości grzybów, to będzie można wykluczyć wpływ domu. To w dużym uproszczeniu tyle. W razie dalszych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Opracowany przez EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org