Odgrzybianie, eksprtyzy mykologiczne -usługi świadczymy
na obszarze zaznaczonym
na zielono.

 

Mapa
Kliknij mapkę aby powiększyć
 
 
TELEFON, SMS, E-mail
ZADZWOŃ
TERAZ

+48 880 722 589

Można do nas dzwonić pn.-pt. 8:30-20:00
sobota 9:30-16:00
w przypadku trudności z połączeniem prosimy o sms lub e-mail - skontaktujemy się w pierwszym możliwym terminie.
W SERWISIE ZNAJDZIESZ
Oferta
Odgrzybianie
Galeria Grzybów Pleśniowych
Odgrzybianie Budynków
Galeria Grzybów Domowych
Galeria Wykwitów Solnych
Czyszczenie Dachów, Czyszczenie Elewacji
Izolacje Przeciwwilgociowe
Porady Budowlane
Kierownictwo Budów
Najczęściej zadawane pytania
Wyszukaj w Serwisie
Polecane Strony
Mapa Serwisu
Obszar Działania
Dane Adresowe
Polityka prywatności
grzyby-waigel-02-06-2008 023.jpg
2-lata-gwarancji.jpg
ekspertyzy.jpg
Tagi witryny
odgrzybianie waigel odgrzybianie ścian odgrzybianie murów odgrzybianie drewna odgrzybianie mieszkań suchy dom odgrzybianie opole odgrzybianie kraków odgrzybianie wrocław usuwanie pleśni osuszanie odgrzybianie katowice ekspertyzy odgrzybianie łódź odgrzybianie warszawa myko czyszczenie dachów odgrzybianie poznań czyszczenie elewacji
Polecane Strony
odgrzybianie murów, pleśń
odgrzybianie drewna
odgrzybianie mieszkań
Izolacje wodochronne
odgrzybianie
ekspertyzy mykologiczne
badania laboratoryjne
zagrzybienie
Odgrzybianie FAQ

Odgrzybianie
informacje dotyczące odgrzybiania wszystkich rodzajów pomieszczeń.

Znajdziecie tu Państwo informacje o tym jak przygotować pomieszczenia do zabiegu odgrzybianie, jaki jest czas wykonania usługi, jaka jest trwałość usługi, rodzaje gwarancji i zaleceń itp. 
Jeśli nie znajdziecie odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o przesłanie nam pytania e-mailem, odpowiemy w pierwszym terminie.Biała "wata"

Biała „wata” w piwnicy czy to jest trujące?
Prawdę powiedziawszy nie wiem. Za mało danych. Proszę zrobi? zdjęcie owej „waty” i przesłać nam pocztą elektroniczną – zakładka ZAMÓW-ZAPYTAJ


Czy niesprawna wentylacja może być powodem zagrzybienia mieszkania?


Tak, może i najczęściej jest powodem powstania zagrzybień. Waigel przed wykonaniem odgrzybiania przeprowadza dokładne pomiary m.in. wydajności wentylacji, wilgotności względnej powietrza, badania termiczne ścian itp. na ich podstawie sporządzany jest Protokół Powykonawczy zawierający zalecenia dot. użytkowania lokalu, a nasi pracownicy gotowi są do udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania. Opracowanie, o którym mowa zawiera się w cenie usługi odgrzybianie. 

Grzyb w domu

Kupując nieruchomość sprwadź jej stan mykologiczny

Decydując się na zakup nieruchomościu z drugiej ręki sprawdź jej stan mykologiczny, a unikniesz niespodzianek, kodztów, utraty zdrowia. Często, spotykamy domy wystawione na sprzedaż, w których są lub były grzyby. Przed zakupem każdej nieruchomości należy sprawdzić jej stan mykologiczny.

W razie pytań kontakt telefoniczny 880722589Ile trwa odgrzybianie jednego pokoju?


Odgrzybianie jednego pokoju zajmuje około 2-3 godzin. Znaczny wpływ na czas ma rodzaj zagospodarowania powierzchni. Jeżeli na podłogach są trwale przymocowane wykładziny dywanowe, są meble tapicerwane których nie można wynieść z pomieszczenia, a w oknach pozostawiono firanki, to odgrzybianie wydłuża się o czas konieczny na dokładne zabezpieczenie folią mebli i wykładzin, no i zdjęcie firanek. 


Odgrzybianie Kraków

Czy możliwe jest przeprwadzenie usługi odgrzybianie na terenie województwa małopolskiego? Czy do cen doliczany jest dojazd? Chodzi o odgrzybianie w Krakowie

Oczywiście, że możliwe jest przeprowadzenie odgrzybiania w Krakowie tak jak i na terenie województwa małopolskiego.
Podawane Państwu ceny są całkowite i nie doliczamy do nich kosztów przyjazdu, czasu pracy czy innych "niespodzianek". Zamawiając odgrzybianie w Krakowie czy odgrzybianie w małopolskim możecie być pewni stałej ceny i jej zgodności z przedstawioną ofertą. W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 880 722 589 lub przysłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego - ZAMÓW / ZAPYTAJOdgrzybianie opis usługi

Odgrzybianie

Odgrzybianie mieszkań, piwnic, pomieszczeń gospodarczych ( w tym likwidowanie pleśni ). Usługa adresowana do indywidualnych właścicieli i użytkowników lokali, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych jak i developerów czy biur nieruchomości.
Proponowane rozwiązania mają na celu usuwanie grzybów pleśniowych. Odgrzybianie to skuteczne i zajmujące tylko kilka godzin zabiegi wykonOdgrzybianie pokoju dziecka

Odgrzybianie pokoju dziecka
Czy w czasie zabiegu odgrzybianie w domu mogą przebywać dzieci?

Jeśli odgrzybianie obejmuje tylko jedno pomieszczenie mieszkalne zamknięte – mam tu na myśli pokój z drzwiami dającymi się zamknąć w czasie zabiegu odgrzybianie – to w reszcie pomieszczeń można normalnie funkcjonować, nie zalecamy jednak, a wręcz odradzamy nocowanie w pomieszczeniu po zabiegu odgrzybianie i dotyczy to tak dzieci jak i dorosłych. Używane preparaty biobójcze  posiadają wszystkie wymagane atesty i zezwolenia w tym aprobaty Ministra Zdrowia, ale naszym zdaniem jeśli to możliwe, pierwsza noc powinna być spędzona w innym pomieszczeniu.    Odgrzybianie w biurze (odgrzybianie biura)

Odgrzybianie w biurze (odgrzybianie biura)

W naszej firmie prawdopodobnie jest grzyb. Pracownicy czują się źle, są zmęczeni, u jednej z koleżanek pojawił się chroniczny kaszel. Boimy się, że grzyby, które się gdzieś rozwijają nas trują. Co możemy zrobić? Jak stwierdzić czy w biurach są grzyby i czy są trujące?

 

Jest kilka sposobów na stwierdzenie czy w pomieszczeniach rozwijają się grzyby pleśniowe. Najskuteczniejszym jest badanie mikrobiologiczne próbek powietrza i wymazu z powierzchni. Pozwala to na wyhodowanie na pożywkach kolonii grzybów ich identyfikację, określenie ilości w odniesieniu do dopuszczalnych norm. W ramach identyfikacji określa się również gatunki patogenne (bardzo szkodliwe dla ludzi).
Oczywiście można przeprowadzić prostsze „badanie” czyli ocenę mykologiczną z kompletem pomiarów.
Waigel świadczy usługi w zakresie badań mikrobiologicznych, wizji lokalnych i samego odgrzybiania czyli usuwania samych grzybów, przetrwalników i zarodników.


odgrzybianie warszawa

Czy możliwe jest przeprwadzenie usługi odgrzybianie na terenie województwa mazowieckiego? Czy do cen doliczany jest dojazd? Chodzi o odgrzybianie w Warszawie.

Oczywiście, że możliwe jest przeprowadzenie odgrzybiania w Warszawie tak jak i na terenie część województwa mazowieckiego - szczegóły - patrz mapka na stronie głownej.
Podawane Państwu ceny są całkowite i nie doliczamy do nich kosztów przyjazdu, czasu pracy czy innych "niespodzianek". Zamawiając odgrzybianie w Warszawie czy odgrzybianie w mazowieckim możecie być pewni stałej ceny i jej zgodności z przedstawioną ofertą. W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 880 722 589 lub przysłać zapytanie za pomocą formularza kontaktowego - ZAMÓW / ZAPYTAJPlastikowe okna i czarny nalot na ścianach i sufitach

Od roku mam plastikowe okna, 3 miesiące temu pojawił się czarny nalot na ścianach i suficie w okolicy okien, czy to jest grzyb? Czy okna mogą być powodem pojawienia się grzybów?!

Mogą, to klasyczny duet – bardzo szczelne okna plus brak sprawnej wentylacji – idealna para. Wprawdzie czarny nalot to najprawdopodobniej pleśń - proszę porównać z fotografiami w naszej galerii. W przypadku zbyt szczelnych okien polecamy odgrzybienie pomieszczeń wraz z oceną mykologiczną przyczyn powistania zagrzybienia - można zamówić takie suługi w naszej firmie. Zapraszamy.


Pleśń w domy czy można usunąć samemu?

Mam na ścianie pleśń czy grzyb - nie znam się na tym. Czy można to usunąć trwale? Próbowałem już różnych metod, a grzyb wraca. Co robić?!

Pleśń czy grzyb to z reguły to samo. Grzyby pleśniowe lub jak wolą inni grzyby-ple?nie powstają tam gdzie mogą się rozwijać; mają pokarm i właściwe warunki „klimatyczne”.
Mośna usunąć grzyby pleśnie sposobem domowym – zwykle Państwo próbujecie tej metody zanim kontaktujecie się z nami – używając lepszych czy gorszych preparatów dostępnych w marketach, likwidujecie istniejące (widoczne) kolonie. Po kilku tygodniach grzyby znów pojawiają się niwecząc państwa prace i środki utopione w „odgrzybianie” i remont.
Można robić to profesjonalnie. Aby skutecznie zlikwidować grzyby pleśniowe trzeba określić przyczyny ich pojawienia się – określić przyczyny za pomocą przyrządów pomiarowych. Analiza wilgotności względnej powietrza, temperatura i wilgotność przegród budowlanych, określenie punktu kondensacji pary wodnej (punkt rosy), sprawdzenie drożności wentylacji i jej wydajności i jeszcze kilka innych badań plus oględziny inżynierskie, mikroskopowe i do tego środki biobójcze dostępne profesjonalistom. Efekt? Skuteczne określenie przyczyn powstania zagrzybienia, protokół powykonawczy z zaleceniami, poradami eksploatacyjnymi i gwarancją firmy wykonującej odgrzybianie. Całość za mniejsze pieniądze niż samodzielne nieudane odgrzybianie i remont do poprawki. W razie pytań zapraszam do zakładki

 Po jakim czasie można bezpiecznie przebywać w mieszkaniu z dzieckiem?


Załóżmy, że odgrzybiamy całość powierzchni mieszkania 3 pokojowego z klasyczną wentylacją grawitacyjną. Mieszkanie średnio zagrzybione, czas rozpoczęcia prac godzina 9:00. Po około 5 godzinach kończymy odgrzybianie, mamy więc godzinę 14:00, wietrzenie do wieczora czyli około 5 godzin, to wystarczy ale w przypadku malutkich dzieci, kobiet w ciąży, ludzi w podeszłym wieku. ludzi chorych; astma, alergia, inne choroby układu oddechowego czy odpornościowego - sugerujemy aby takie osoby nie przebywały w lokalu przez 24 godziny. Jeśli mamy możliwość przespania pierwszej nocy w innym lokalu to zalecamy takie rozwiązanie i nie dotyczy to tylko nocy po odgrzybianiu, ale po stosowaniu każdej chemii od farb, lakierów, klejów do środków czyszczących i odgrzybiających. Jeśli możemy uniknąć wdychania jakichkolwiek oparów chemicznych to unikajmy ich i polecamy to wszystkim.

Stary dom

Dwa lata temu kupiliśmy stary dom, remontowaliśmy go około roku. Kilka miesięcy po wprowadzeniu żona i dziecko mają objawy alergii – czy jest możliwe, że powodem są grzyby znajdujące się w tym domu? Dom był remontowany ale nie „odgrzybialiśmy” go. Co robić?

Najlepiej zacząć od początku czyli zlecić firmie specjalistycznej np. Waigel, pobranie próbek i przeprowadzenie badań na obecność grzybów. Jeśli po badaniu próbek okaże się, że jest potrzeba odgrzybienia budynku to oczywiście Waigel podejmie się wykonania takiej usługi, jeśli w badanym materiale nie stwierdzi się obecności szkodliwych ilości grzybów, to będzie można wykluczyć wpływ domu. To w dużym uproszczeniu tyle. Są jeszcze mikotoksyny, które mogą pozostać nawet po o dgrzybianiu ale w takich przypadkach konieczne są  badania ...
W razie dalszych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego.Opracowany przez EasyFAQ © 2006 Joomla-addons.org